Stanice technické kontroly traktorů
Přijímáme
technické prohlídky traktorů
i jejich přípojných vozidel
do 40 km/h.
Nepřijímáme
traktory i "tatratraktory" a jejich přípojná vozidla
nad 40km/h s hmotností nad 3500kg.
K PROVEDENÍ KONTROLY POŘEBUJETE:
-
Osvědčení o registraci vozidla - velký technický průkazod 1.1.2024 ZRUŠEN- na prohlídku jej předložte, pokud chybí data v RSV je k němu přihlíženo! Je pro zegistr silničních vozidel (RSV) vyfocen a vám vrácen. - Osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz)
- Platný protokol o měření emisí.
- Předkládá se i osvědčení samostatného technického celku - pokud je na traktoru namontován a nezapsán v dokladech traktoru
Přijetí prohlídky:
je závislé na příznivém počasí (min: +5°C) i světelných podmínkách
(nepříznivé - tma, šero, sníh, mlha, náledí, déšť, mráz ...) v místě určeném.
Před přistavením traktoru - přívěsu:
Traktory, vleky připravte:
- Čitelné - fotitelné identifikátory - výrobní číslo, výrobní štítek - povinný od 1.1.2002
- Tak aby na nich nic nechybělo (zástěrky, blatníky, skla, štítky, rychlost 20, 25, 30, 40 ... km/h dle zápisu v dokladech, odrazky a další označení ....)
- To co je navíc demontujte ( různé domácí dodělávky)
Už jen v areálu STK
- na provedení prohlídky vzhledem k časové náročnosti
je vhodné se informovat / domluvit telefonicky
tel.: 382 229 094 / 775037425
Měření emisí v areálu STK systémy neřízené i řízené - v budově měření emisí stání č.:2.
V rámci naškolených značek a dostupných dat měření.
Následná prohlídka probíhá na dvoře areálu STK na schváleném stanovišti.
Příjem zakázky PONDĚLÍ-ČTVRTEK vzhledem k časové a prostorové náročnosti
stroje přistavit dle předešlé domluvy: ráno nebo během dopoledne.
Dokončení prohlídky:
se odvíjí podle počtu přítomných vozidel a volného prostoru dvora,
potřebného pro bezpečné provedení prohlídky
PÁTEK dle domluvy.
výjezdním způsobem mimo areál STK
ME a TK VÝJEZDOVĚ ZRUŠENO.
PROHLÍDKY OD 1.1.2024
PROVÁDÍME POUZE V AREÁLU STK
PO DOMLUVĚ ON-LINE.
Technická prohlídka zemědělských a lesnických traktorů a jejich přípojných vozidel může být provedena v místě určeném příslušným krajským úřadem mobilním způsobem.
Měření emisí zemědělských a lesnických traktorů může být provedeno v místě určeném příslušným obecním úřadem obce s rozšířenou působností mobilním způsobem.
Od 1.1.2016 je nutné pořizovat fotodokumentaci i k prohlídkám prováděných mobilním způsobem mimo linku STK (traktorová STK) v místě k tomu určeném.
Od 12.05.2016
V případě dokumentace vozidla, prováděné STK mobilním způsobem, provozovatel STK zabezpečí, že snímky budou pořizovány buď na schváleném zkušebním úseku, nebo v zastřešeném prostoru pro provádění kontrolních úkonů na stojícím vozidle v souladu s Instrukcí pro STK č. 2/2003, technické prohlídky a měření emisí traktorů prováděné mobilním způsobem, požadavky na zkušební úsek pro jízdní zkoušku účinku brzd. V případě dokumentace vozidla na zkušebním úseku, provozovatel zabezpečí, že kontrolní technik uvede do poznámky v záznamníku závad a dále do protokolu o technické prohlídce místo, kde byla provedena dokumentace vozidla (např.: „zkušební úsek Chvaletice“).
Technik pořizuje tyto fotografie:
1. Předoboční
2. Zadoboční, křížem od předoboční
3. VIN vozidla (1 až 3 fotografie v závislosti na vyfocení celého VIN čísla vozidla)
4. Pomocný VIN
5. Štítek výrobce
6. Stav počítadla ujeté vzdálenosti
Instrukce pro STK č. 2/2015:
Technické prohlídky zvláštních motorových a přípojných vozidel kategorií T, R, C (Ministerstvo dopravy) V souvislosti s nabytím účinnosti vyhlášky č. 341/2014 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, došlo ke změně označování kategorií zvláštních motorových (traktorů) a přípojných vozidel. Z tohoto důvodu ministerstvo dopravy upozorňuje na skutečnost, že stanice technické kontroly, kterým bylo vydáno oprávnění k provozování stanice technické kontroly ve smyslu ustanovení § 15 písm. b), c) a d) vyhlášky č. 302/2001 Sb., o technických prohlídkách a měření emisí vozidel, ve znění před nabytím účinnosti vyhlášky č. 342/2014 Sb., kterou se mění vyhláška č. 302/2001 Sb., o technických prohlídkách a měření emisí vozidel, ve znění pozdějších předpisů, a provádění technických prohlídek zvláštních motorových a přípojných vozidel kategorií T, OT1, OT2, OT3 a OT4, jsou od 1. ledna 2015 oprávněny provádět technické prohlídky zvláštních motorových (traktorů) a přípojných vozidel i nově označených kategorií vozidel T, R a C.
INSTRUKCE PRO STK č. 4/2017 – Zvláštnosti provádění technických prohlídek nadměrných